Фахівці психологічної служби розглянули законодавчі новації та дієві механізми психологічного супроводу щодо протидії булінгу в закладах освіти
8 груд. 2020
![](/uploads/org1444/news_1607424478_.png)
03 грудня 2020 року за ініціативи методичного центру при департаменті гуманітарної політики Дніпровської міської ради, підтримки кафедри психології КЗВО "ДАНО" відбулось чергове засідання психологічної онлайн-студії "Протидія булінгу: законодавчі новації та дієві механізми психологічного супроводу" для практичних психологів і соціальних педагогів закладів освіти міста Дніпра.
На початку засідання психологічної онлайн-студії практичні психологи та соціальні педагоги взяли участь в опитуванні щодо проблем насильства та булінгу. В результаті опитування було виявлено, що особисто з проявами насильства стикалися 61% респондентів, найбільш розповсюдженими проявами булінгу в закладах освіти є поширення образливих чуток, образливі жарти, погрози, штовхання, стусани. Протягом останніх 5 років зросла кількість випадків насильства в освітньому середовищі - це зазначили 64% респондентів.Створення безпечної, доброзичливої атмосфери, заснованої на довірі і повазі є найголовнішим завданням психологічної служби закладу освіти.
Під час роботи психологічної онлайн-студії фахівці психологічної служби розглянули наступні питання:
Як організувати системну роботу з протидії насильства та булінгу в закладі освіти?
Як діагностувати наявність булінгу в освітньому середовищі?
Який, алгоритм дій у разі його виявлення? До кого звертатись по допомогу?
Які практичні інструменти створення безпечного середовища в закладі освіти?
Матеріали:
1. "Види та форми насилля в закладах освіти" - Гальцева Т.О., доктор психологічних наук, завідувачка кафедри психології КЗВО "ДАНО".
2. "Законодавчі новації протидії булінгу в освітньому середовищі" - Данілова Г.М., методист методичного центру при департаменті гуманітарної політики Дніпровської міської ради.
3. "Булінг в ДНЗ - міф чи реальність" - Мамон І.М., практичний психолог КЗО "ДНЗ №68"ДМР
5. "Діагностика та корекція емоційної сфери здобувачів освіти" - городніченко А.Д., практичний психолог КЗО "НВК №41" ДМР