Основна сесія ЗНО - 2020 – відбулась і пройшла у безпечних умовах!
27 лип. 2020
![](/uploads/org1444/news_1595868662_.jpeg)
ЗНО 2020 стало одним із найемоційніших випробувань для його учасників та організаторів.
Кожен зареєстрований учасник мав право пройти тести щонайбільше з чотирьох навчальних предметів. Загалом зовнішнє незалежне оцінювання відбувалося з одинадцяти навчальних предметів і проходило з 25 червня по 17 липня на базі 64 пунктів тестування у місті Дніпро, серед яких - 38 пунктів на базі закладів освіти. І було залучено, навчено і сертифіковано для роботи на пунктах близько 3 тис. педпрацівників закладів освіти.
ЗНО з української мови та літератури проходило 30 червня 2020 року і стало найбільш чисельним тестуванням. Зазначу, що ЗНО з українською мови та літератури є обов'язковим для абітурієнтів під час вступу до вишів на будь-яку спеціальність.
Загалом ЗНО з української мови та літератури по місту складали більше 5 тисяч випускників закладів освіти (по Україні 275 тис.).
Кількість учнів, які взяли участь у тестуваннях основної сесії ЗНО :
• математика – 152 180 (Україна), 5615 (Дніпро)
• українська мова і література – 275 081(Україна), 8982 (Дніпро)
• фізика – 22 284 (Україна), 969 (Дніпро)
• іноземні мови – 2 277 (іспанська, німецька, французька(Україна), 98 (Дніпро) та 105 157 (англійська) (Україна), 4634 (Дніпро)
• історія України – 178 714(Україна), 5055 (Дніпро)
• біологія – 74 460(Україна), 1931 (Дніпро)
• географія – 92 962 (Україна), 2806 (Дніпро)
• хімія -10880 (Україна). 682 (Дніпро)
Членами експертної комісії було встановлено пороговий бал з кожного предмета. Для чого встановлюють поріг "склав/не склав"? Цей поріг має подолати найменш підготовлений вступник, який має право вступати до закладу вищої освіти.
Отже, пороговий бал з математики відповідає 9 тестовим балам (не подолали - 13%), минулоріч – 11 (18 %).
з фізики – 12 (8%).
з української мови і літератури - 22 тестовим балам (8,32%), а це кожен 12 учасник. Цьогоріч удвічі більше випускників змогли набрати мінімальні бали на ЗНО з української мови та літератури. Торік цей показник становив 23 (16%).
з історії України – 25 (13,19%), кожен 8. Торік цей показник становив 27 (16%).
з іноземних мов – 17 ( з англ.м.7,35%), минулоріч –19 (12%)
з біології – 22 ( 5,51%), минулоріч – 23 (9%).
Щодо всіх предметів, результати яких уже оголосили в УЦОЯО. У 2020 році традиційно мінімальний поріг не подолали 10-15% учасників.
Оскільки результати зовнішнього оцінювання з вищезазначених предметів можуть бути враховані як державна підсумкова атестація за шкільний курс, Українським центром оцінювання якості освіти складено та затверджено окрему таблицю переведення тестових балів у шкалу 1-12 балів.
Учасники тестування можуть ознайомитись зі скан-копіями своїх бланків відповідей. Бланки відповідей розміщені на інформаційних сторінках учасників.
Також, у випадку сумнівів щодо об’єктивності визначених результатів, учасник тестування має право подати апеляційну заяву, надіславши її поштою на адресу Українського центру оцінювання якості освіти протягом 5 календарних днів з моменту оголошення результатів тестування.
Учасники зовнішнього незалежного оцінювання, які не змогли взяти участь в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання через причини, які не залежали від їхніх дій і волі, могли зареєструватися для участі у додатковій сесії, яка розпочалась з 24 липня і завершиться 10 серпня.
Щиро вітаємо абітурієнтів із пройденими випробуваннями, зичимо отримати свої максимальні результати. Уклінно дякуємо педагогічним, медичним працівникам. Цьогоріч ми як ніколи відчули, що ЗНО – командна робота.